Ako ovplyvníš dĺžku a kvalitu svojho života

Poznáš meno Tomáš Kašpar ? Je to úspešný autor skvelých kníh Nespěchejte do rakve a Umíráme na objednávku. V týchto dňoch mu vyšla tretia – Krutá hra o tvé zdraví. Perfektná vec, stojí za to si ju prečítať. Sám som ju „zhltol“ za dva dni 🙂

Čo ma tam však najviac zaujalo a má to súvis s našou témou antiageingu je stať o epigenetike. Je to súčasť kapitoly s názvom „Netušené možnosti aneb proč nejsme odsouzeni k životu podle našich rodičú“. (Viem, že „rodičú“ sa v češtine píše s tzv. húlkovým u – nad u je malé koliesko. Toto nedokážem na svojej klávesnici vyčarovať a tak sa do Česka ospravedlňujem 🙂 )

Späť k téme.

Pamätáš sa na tému epigenetiky – je na našom blogu tu

Tam som písal ako svojím jedlom, myslením, skrátka svojím životným štýlom vieš ovplyvniť aktivitu svojich génov –  ich expresiu. Zjednodušene  : vypneš tú ich funkciu čo „pracuje proti tebe“ a zapneš tú čo ti bude pomáhať pri regenerácii tvojho tela 🙂

Týmto spôsobom si vieš ovládať kvalitu a dĺžku svojho života. Nech už si v minulosti mal rôzne problémy so svojim telom vieš to práve týmto spôsobom zvrátiť.

Jednoducho nielen, že gény neurčujú tvoj osud ale ty sám si ten čo ho určuje.

Tomáš uvádza príklad, ktorý si asi zaznamenal. Angelina Jolie si nechala odrezať oba prsníky a vyoperovať vaječníky lebo sa nechala presvedčiť, že jej, kvôli genetickým dispozíciám, hrozí rakovina. Je evidentné, že úplne zbytočne. A tu je dôkaz :

Vedci z LifeGen Technologies vyvinuli prístroj, ktorý meria aktivitu (expresiu) génov. Týmto prístrojom zmerali expresiu génov mladého a starého človeka.

Takto vyzeral rozdiel :

vitalitygenovecipymladegeny         vitalitygenovecipystaregeny

     Mladý človek                Starý človek

Červené políčko označuje gény aktívne – teda zapnuté a zelené vypnuté. Odtieň farby znamená stupeň aktivity. Čím červená farba svetlejšia tým je gén aktívnejší a čím je zelená farba svetlejšia tým je aktivita nižšia až po jeho úplné „vypnutie“.

Títo vedci pod vedením Dr. Josepha Changa zistili, že o našom starnutí rozhoduje stav 52 génových zväzkov.

Obrovský objav.

Za nášho života sa aktivita našich génov mení.

A jeho dôsledok ? Bunka si program na svoje fungovanie prečíta práve v génoch. Ak je ten gén „nastavený“ tak ako ho chceš mať tak aj fungovanie tej tvojej bunky bude môcť byť také. Čiže žiadne vrásky, žiadny úbytok svalov, žiadny prejav staroby vo forme zošúverenej kože a podobne. Ale to je len to čo vidíš na svojom zovňajšku !

Poďme ďalej. Vedci skúmali, či by bolo možné nájsť takú zmes prírodných látok (výživový doplnok), ktorá by dokázala zmeniť toto nastavenie génov u starého človeka aby jeho gény fungovali ako u toho mladého. A našli to!

Tu je výsledok : aktivita génov sa po užívaní tohto výživového doplnku u starého človeka na 92 % zhoduje s aktivitou génov mladého človeka

vitalitygenovecipystaregeny          vitalitygenovecipypozmene           vitalitygenovecipymladegeny                             

       Starý človek                 Starý človek                   Mladý človek

                                      „používateľ doplnku“  

A osobné skúsenosti Tomáša, ktorý toto testoval na skupine ľudí ? Píše „ niekomu stmavli šedivé vlasy, inému zarástla plešina, ďalšiemu omladla pleť alebo sa zlepšilo videnie. Ľuďom sa zlepšila fyzická kondícia, sexuálna výkonnosť, jedna pani – už dávno po prechode – začala opäť menštruovať … Nefungovalo to u všetkých rovnako, u každého sa to prejavilo trochu inak, ale bolo to úžasné.“

Vďaka Tomáš !

Podobné výsledky máme aj v našej antiageingovej poradni.

Ja sám nosím okuliare od svojich dvanástich rokov a oči sa mi stále zhoršovali a dioptrie pribúdali. Pred pár dňami som si bol dať urobiť nové okuliare lebo som zase horšie videl. Dioptrie z mínus 9 a mínus 8 boli nahradené dioptriami  mínus 6,75 a mínus 6. (Poriadne zlepšenie, však.) A moje úplne šedivé vlasy pretkali nové čierne … A to je prejav iba na povrchu môjho tela. Čo to urobilo vo vnútri nechci vedieť.

Týmto spôsobom si aj ty vieš ovládať kvalitu a dĺžku svojho života.

Procesy súvisiace so starnutím sú vratné.

Môžeš si predĺžiť mladosť alebo jednoducho OMLADNÚŤ.

Ako ? To sa dozvieš v našej VIP sekcii 🙂

 

IMG_7036

Igor Mayer (72), expert na antiageing

0905402844, igor@zitlepsizivot.sk   skype igor_mayer

www.antiageing.sk   www.schudnutjelahke.webovac.sk

 

 

Igor Mayer
V priebehu svojho života som sa "dopracoval" k slušnej zbierke chorôb - ich dlhý zoznam je v časti môj príbeh Napriek tomu, že som už bol takmer na konci svojej životnej cesty, nevzdal som sa a našiel riešenie na svoje zdravotné problémy. Dnes už mám cez 74 rokov, žijem zdravý život, bez liekov, BIOLOGICKY MLADNEM a pomáham ľuďom vracať zdravie a mladosť. Viac o mne si prečítajte tu >>
Komentáre