Epigenetické zmeny DNA a životný štýl riešia rakovinu

Objavil som pre nás ďalšie dôležité info.

MUDr. Peter Pribiš v časopise PRACTICUS už pred rokmi uverejnil výsledky zo štúdie GEMINAL týkajúci sa mužov s rakovinou prostaty, (materiál je v 36-DNA).

Z neho vyberám to najdôležitejšie :

Epigenetika je relativně nový vědecký obor, který studuje reversibilní změny funkce genů bez toho, aniž by došlo ke změnám v samotné DNA. Epigenetické změny jsou transgenerační – jak na úrovni buněčné, tak na úrovni celého organismu a způsobují změnu fenotypu beze změny genotypu.

Zjednodušene :

  • vieme zmeniť aktivitu našich génov bez zmeny našej DNA (teda čo čo máme v našich génoch NIE JE NAŠIM OSUDOM !)
  • tieto zmeny sa prenášajú na našich potomkov

intenzivní změny ve stravování a životním stylu v relativně krátké době vedou k positivní modulaci genových aktivit na úrovni DNA. Tato studie představuje úžasnou možnost v edukaci a motivaci pacientů, který se často ptají, zda má změna životního stylu (ještě) smysl. Je bezesporu, že naše poznání je prozatím částečné a omezené, ale výsledky již teď ukazují význam vlivu životního stylu na zdraví jedince na molekularní, buněčné i celoorganizmové úrovni.

A ešte

vhodné změny v životním stylu vedou k positivní modulaci genových aktivit

úprava životního stylu je vhodná v každém věku a stádiu jakékoliv nemoci

Experimentální skupina prodělala v období mezi začátkem studie a druhou biopsií po 3 měsících radikální změnu životního stylu v oblasti stravování, fyzické aktivity a redukci stresu. Účastníci dodržovali nízkotučnou vegetariánskou stravu (hojnost ovoce, zeleniny, celozrnných výrobků, luštěnin a sóji), každý den praktikovali jednu hodinu redukci stresu technikou, kterou si sami zvolili (strečing, meditace, progresivní relaxace, vizualizace, hluboké dýchání atd.) a každý den se minimálně 30 minut fyzicky pohybovali (chůze, běh, plavání atd.)

Zjednodušene  povedané :

Vieme zmeniť nastavenie – aktivitu svojich génov pomocou stravy a správneho životného štýlu a dostať sa tak aj zo zdravotných problémov, ktoré boli donedávna prakticky neriešiteľné.

K nim patria nielen civilizačné ochorenia rôzneho druhu ale aj STARNUTIE.

Životný štýl antiageing má návod ako na to 🙂  

 

Igor Mayer

V priebehu svojho života som sa "dopracoval" k slušnej zbierke chorôb - ich dlhý zoznam je v časti môj príbeh Napriek tomu, že som už bol takmer na konci svojej životnej cesty, nevzdal som sa a našiel riešenie na svoje zdravotné problémy. Dnes už mám cez 74 rokov, žijem zdravý život, bez liekov, BIOLOGICKY MLADNEM a pomáham ľuďom vracať zdravie a mladosť. Viac o mne si prečítajte tu >>

Komentáre