Môj príbeh

Pred niekoľkými rokmi som si myslel, že môj aktívny život ako som ho poznal, sa skončil. Aj z pohľadu klasickej medicíny som bol v podstate odpísaný, a nikoho to príliš netrápilo, keďže som už mal svoj vek. Dnes sa cítim zdravotne lepšie ako pred dvadsiatimi rokmi, teším sa z aktívneho života a pomáham ľuďom, ktorí chcú zobrať svoje zdravie do vlastných rúk.

Pohľad do vlastnej minulosti

Som človek narodený na konci prvej polovice dvadsiateho storočia a hovorím to len preto aby som ozrejmil svoj pohľad na vlastné zdravie. Žil som vo svete kde pre mňa bol biely lekársky plášť zárukou môjho zdravia. A to napriek tomu, že som od malička trpel viacerými chorobami. Časté nádchy, alergia na vajcia,ktorá sa postupne rozvinula na alergiu „na všetko“ a od svojich 20-tich rokov aj ťažkosti s prostatou. U lekárov som bol častým návštevníkom či už to bol žalúdočný a dvanástnikový vred, nespavosť, reumatické bolesti kĺbov, vysoký tlak a problémy so srdcom a množstvo ďalších menších a väčších diagnóz. Skrátka zbierka pravidelne používaných liekov v mojej lekárničke dosiahla dvojciferné číslo – a nepriniesla žiadne zlepšenie, skôr naopak.

Toto všetko sa začalo ešte výrazne zhoršovať, keď som v polovici roku 2007, práve keď som zažíval jedno dosť stresujúce obdobie, ochorel záhadnou a mimoriadne nepríjemnou chorobou. Keď som už druhú noc po sebe nemohol zaspať, lebo ma svrbel chrbát, dosť ma to vystrašilo. Myslel som si, že to bola alergia, ale zároveň som mal pocit, že je to akési iné. Lieky na alergiu nezaberali a svrbenie sa postupne rozšírilo na celé telo. Do týždňa som bol už úplne hotový – spal som tak pár sekúnd a potom dve hodiny nie. Skrátim to - behal som dva mesiace od alergológa k obvodnému a k ďalšiemu a ďalšiemu ale nikto netušil čo mi je. Akurát mi predpísali lieky, kde boli ako nežiadúce účinky uvádzané strata pamäti a strata schopnosti používať jazyk pri hovorení – čiže zrozumiteľne artikulovať. Tak to som teda do seba nedal. Sadol som si k počítaču a na webe som si vyhľadal osobu čo ponúkala riešenie na môj problém aj keď to bola celostná homeopatička. To bol môj prvý krok za, dovtedy pre mňa neprekročiteľnú, hranicu oficiálnej lekárskej vedy ale vtedy by som bol upísal dušu aj čertovi len aby som sa mohol vyspať. V tom čase sa mi už ruky aj celé telo triasli od vyčerpania z nedostatku spánku. Pani ma vypočúvala 3,5 hodiny a dala mi 8 toboliek so zárukou, že dnes v noci už budem spať. Aj ja som NAOZAJ spal 3 x 2 hodiny – hotový zázrak !

A tak som k nej chodil asi 3,5 mesiaca a tak ako povedala, najprv sa svrbenie zhoršovalo ale nakoniec celkom prestalo. A tak som stratil ilúzie o „lekárskom plášti“ . Iste, stálo to peniaze a nie malé ale keď vám ide o krk dáte aj to posledné len aby ste sa z toho vyhrabali.

Doteraz vlastne ani presne neviem čo mi bolo. Dôležitý pre mňa bol fakt, že som to prekonal aj keď vtedy som ešte celkom nepochopil, že bude potrebné urobiť niečo viac pre svoje zdravie. Absolvoval som si kompletnú preventívnu prehliadku ale tam mi len potvrdili, že čo mám to mám a odporučili iné lieky ...

 

Stále to pokračuje

Asi rok na to prišli ďalšie akútne ťažkosti. Niečo, čo spočiatku vyzeralo ako natiahnutá šľacha sa čoskoro bolestivo rozšírilo po obidvoch nohách. Išiel som k ortopédovi, tam som dostal obstrek čo o pár hodín zabral a ja som sa potešil. Predčasne! Za dva dni sa bolesť vrátila a s väčšou intenzitou. Lekár nevedel, čo má so mnou robiť a ja som bol rozčarovaný, sklamaný a nahnevaný. Na doporučenie známeho som navštívil iného špecialistu. To už som mal bolesti v šľachách a kĺboch celého tela a nedokázal som sa plnohodnotne pohybovať. Bežné denné činnosti boli utrpením. Špecialista mi naordinoval injekcie do tých najviac postihnutých miest. Najbližších 48 hodín to vyzeralo nádejne – tam kde som dostal injekcie s liečivom sa kĺby umúdrili a neboleli a aj pohyblivosť sa zlepšila. Radosť však bola predčasná. Veci sa napriek injekciám ďalej rapídne zhoršovali. Špecialista mi naordinoval tablety, po užití ktorých sa nielenže nezlepšil stav kĺbov, ale pridali sa obrovské ťažkosti s trávením. Bolo mi na odpadnutie, obliaty studeným potom som nedokázal stráviť ani čistú polievku. V takomto stave som prežil Vianoce a neubránil sa zúfalým myšlienkam, kam to celé speje. Vyhliadky ako neschopnosť pohybu či nebodaj pripútanie na lôžko alebo vozík a tak byť niekomu na ťarchu, ma desili. Toto nebol život čo som si predstavoval. Človeku vtedy prebehnú hlavou rôzne myšlienky. Celá táto liečba nás stála stovky eur a výrazne ukrojila z našich úspor. Výsledok? Veci boli iba horšie.

V tom čase mi moja kamarátka Eva, vidiac ako na tom som, odporučila svoju priateľku čo začínala pracovať s biorezonančnou terapiou. Išiel som k nej do Petržalky v mrazivý a hmlistý januárový deň. Venovala sa mi 5 hodín a ja som bol vďačný, že sa mi ľudia snažia pomôcť. Nezobrala odo mňa ani cent a odporučila mi doplnky výživy a tiež prostriedky na odčervenie organizmu. Eva mi požičala jednu knihu o nemeckom novinárovi, ktorý vo svojich 27 rokoch spadol z prvého poschodia na betón a úplne sa dolámal. Bezvládne ležiac medzi dvoma drevenými platňami, kde mal akurát vystrčenú hlavu, ho každé 4 hodiny obracali a on rozmýšľal o tom, že chce zomrieť, lebo mu lekári nedávali žiadnu nádej na zlepšenie stavu. Čítal som ďalej a VEĽMI SOM MU ROZUMEL ! Hľadal iné cesty ako ponúka klasická medicína a dnes je redaktorom v v Mníchovskom rozhlase a robí reportáže s rôznymi liečiteľmi a šamanmi po celom svete. Jednoducho NEVZDAL TO. Tu som uvidel aj svoju šancu. Sám si si v živote užil všeličo – vzostupy aj pády ale neprestal som hľadať riešenia !!! Len sa mi opäť potvrdilo to čo pre mňa nebola nová skúsenosť, že je to, ako obyčajne, NA MNE SAMOM. JE TO MOJA ZODPOVEDNOSŤ A KEĎ TO NEVZDÁM, CESTA SA NÁJDE !

V tom čase ma naša najstaršia dcérka upozornila na akupunktúru. Už pred vyše 25 rokmi som mal s akupunktúrou nie veľmi pozitívne skúsenosti, ale nemal som čo stratiť. Spomenul som si totiž na vetu čo opakoval môj švagor u ktorého som bol v Amerike tesne po revolúcii aby ma naučil obchodovať s PC. „Pôjdeme po ceste a prevrátime každý kameň čo na nej uvidíme“. Keď som nerozumel čo tým myslí, vysvetlil :„Čo keď pod niektorým je hruda zlata:)“ ?

A tak som tam šiel. Cca 3 hodiny ma pán doktor aj svojou manželkou spovedali čo a ako a behali po mojom tele rôznymi valčekmi a metličkami aby mi nakoniec pichol do môjho ľavého zápästia jedinú ihlu. Na jeho vyzvanie som vyskúšal pohnúť svojimi kĺbmi a predstavte si – VŠETKO FUNGOVALO A ŽIADNA BOLESŤ !!! Hovorím mu :„Vy ste čarodejník ! “. A on : „To bola len taká propagačná aby ste videl kde sa vieme dostať. Toto za 2 hodiny pominie a vrátite sa tam kde ste bol“. Tak aj bolo ale ja som už vedel, že toto je moja cesta. Chodil som tam zhruba rok a môj zdravotný stav sa zlepšil. V istom bode sa však progres akosi spomalil a nie a nie ďalej - naopak opäť sa to začalo zhoršovať napriek úsiliu pána doktora - akupunkturistu. Rozmýšľal  som v čom to je. Veď som do svojej stravy radikálne pridal množstvo zeleniny a ovocia, vylúčil som bielu múku a aj cukor a zväčšil každodenné dávky svojho cvičenia - ale nič to nepomáhalo.  Telo pomaly ale isto opäť začínalo pomaly vypovedávať poslušnosť ...

Neprestával som hľadať ďalej až som to pochopil - môj hlavný problém bol v samotnom starnutí môjho tela! (Iste sa tam prejavili aj iné vplyvy - napr. poškodené životné prostredie - ale to som pochopil až neskôr.) Tak tu by pomohol dáky "elixír mladosti" alebo živá voda z rozprávky. Prestaň blbnúť, zahriaklo ma moje racionálne ja ! Ale aj tak som neprestával hľadať .

 Heuréka

 A vtedy mi do života prišla ďalšia šanca. Prednáška na tému nových technológii ohľadom výživy a anti-ageingu. (Antiageing – spôsob ako spomaliť, zastaviť proces svojho biologického starnutia.) Sedel som tam a neveril vlastným očiam a ušiam. Tieto informácie boli jednoznačne za hranicou mne dovtedy známeho vesmíru. Na druhý deň som volal svojmu bratovi lekárovi, že či dačo vie o takýchto informáciách, lebo možnosť, že sa naše telo dokáže dokonale zregenerovať, vyriešiť všetky svoje problémy a dokonca OMLADNÚŤ bola pre mňa nepredstaviteľná. Za tri dni mi volal späť, našiel radu vedeckých štúdii na webe a dávalo mu to zmysel. Ja som si tiež veci overoval a potom som sa spojil s dámou, čo mi toto vysvetľovala a hovorím jej – Kúpim si teda tie produkty keď sa tým viem dať do poriadku, na dva mesiace. Ona sa zasmiala a hovorí :„Za dva mesiace ??? !!!  Celý život ste svoje telo zanedbával a dával do neho to čo mu neprospieva a nedal mu čo potrebuje a teraz čakáte, že za dva mesiace dôjde k zázraku ? “. Zháčil som sa. „Koľko teda ? “ „No najmenej 3 mesiace nech začnete pozorovať zmeny.“ „No dobre, budem to užívať 3 mesiace a uvidíme“. A tak som začal produkty užívať a za 3 týždne sa ku mne pridal aj môj brat lekár.

Neuveriteľné výsledky

Prvý výsledok sa dostavil v priebehu dvoch mesiacov. Zmizol môj problém s vysokým tlakom čo potvrdil aj internista kde som bol na pravidelnej kontrole. Pozeral do mojich výsledkov z odberu krvi a odmeral mi tlak. A po tom sa odohral asi takýto rozhovor „Máte všetko v poriadku. To vám dobre zaberajú tie lieky čo som Vám predpísal“. „Ale ja ich už neberiem pán doktor“. „Tak čo to užívate?“ „A kedy bude ďalšia kontrola pán doktor ?“ „Ak sa budete takto držať tak za rok“ „Dobre, tak za rok Vám to poviem“. Odchádzal som z ordinácie a v čakárni hromada chorých a zúbožene vyzerajúcich pacientov. Ešte nájsť spôsob ako im to povedať, napadlo mi ...

Dnes idem svojou novou cestou už viac ako 5 rokov a za tú dobu som sa zbavil prakticky všetkých uvedených chorôb a neduhov a nemusím užívať žiadne lieky.

Zlepšil som si imunitu, som zdravý a čulý, mám už viac ako 73 , napriek tomu som vitálny, aktívny a na základe vlastných skúseností a znalostí týchto technológií pomáham ľuďom prinavracať im ich zdravie a mladosť. Čerešničkou na torte bolo pre mňa meranie biologického veku, pri ktorom mi prístroj nameral môj aktuálny biologický vek 55 rokov! A ja sa ani nečudujem, pretože sám vo svojom tele cítim, že mi je lepšie ako posledných 20 rokov!