Most pre vaše myšlienky

Pre mnohých nie je jednoduché pochopiť princíp antiageingu. Prečo ? Lebo v našej kultúre absolútne kraľuje model liečenia. Iste, snažíme sa o zdravý životný štýl a aj ho čiastočne praktizujeme – niekto behá (lebo pohyb), niekto vylúčil cukor a bielu múku a odšťavuje (lebo strava), niekto pije iba čistú vodu a … doplňte si čo chcete. Dnes to však už nestačí.

Poviem vám jeden príklad. Preventívna prehliadka. Idete na ňu preto aby ste sa ubezpečili, že s vaším zdravím je všetko v poriadku. Lenže to nie je také jednoduché. Ak vám nič nezistia je to super, zatiaľ ! Zatiaľ, pretože v skutočnosti ide o skríning – zisťovanie či tam niečo nie je, niečo ako začínajúca choroba …

Zdravie je predsa stav optimálneho fungovania vašej mysle a tela teda nielen to, či sa v mojom tele neprejavili známky začínajúcej poruchy (choroby).

Z toho sa dá vyvodiť, že treba pre seba urobiť viac – aktívne sa o seba starať v tom najširšom slova zmysle. A to zahrnuje aj vzdorovanie starnutiu lebo, podľa najnovších výskumov,  práve starnutie (okrem zlého životného štýlu) je to čo sebou prináša všetky tie (aj zdravotné) problémy bez ktorých by sme sa radi zaobišli.

Aby sme sa správne pochopili – NIE SOM PROTI PREVENTÍVKAM ! Sám ich absolvujem 2 x do roka. Som si ale vedomý, že mne iba potvrdzujú, že to čo robím má zmysel. Ostať zdravý a vitálny NAPRIEK pribúdajúcemu veku :).

strunz

Prečítal som si zaujímavú knihu : Zázrak vyliečenia od MUDr. Ulricha Strunza. Pán doktor žije v Bavorsku na juhu Nemecka ale pacienti k nemu chodia nielen z celej krajiny ale aj z okolitých štátov. Pýtate sa prečo ? Má totiž povesť zázračného lekára lebo má výsledky! Tisíce uzdravených ľudí, v prípadoch kde „akademická medicína“ (jeho pomenovanie) im nedokázala pomôcť.

Čo je na prístupe doktora Strunza také výnimočné ? Pracuje s najnovšími poznatkami z oboru epigenetiky a molekulárnej biológie.

Princíp je jednoduchý.

Dnes už veda vie čo každý človek – teda homo sapiens – potrebuje pre svoje optimálne fungovanie. Koľko a akých vitamínov, minerálov, stopových prvkov, aminokyselín, esenciálnych mastných kyselín a tiež čo robia bielkoviny, sacharidy či tuky a ich zlúčeniny v biochemickej továrni nášho tela. A lekár Strunz ich meria. Ak niečo z toho čo tam má byť chýba, tak chemické reakcie v našom vnútri JEDNODUCHO nemôžu prebehnúť tak ako majú, a dlhodobého hľadiska máme „ pripravenú pôdu“ na problém.

Bolesti svalov, diabetes, opotrebované kĺby, problémy s tlakom, mozgová mŕtvica, artróza, vyrážky na koži, astma, psoriáza, reuma, alergie, dna, ochorenie srdca, migréna, depresie, Parkinson, skleróza multiplex či dokonca rakovina – zoznam je široký. Ak však pán doktor už vie zistiť čo chýba tak to potom stačí doplniť a telo sa postupne uzdraví !

Samozrejme nezaobíde sa to bez pohybu, správneho stravovania a správneho nastavenia mysle (duševná hygiena) a pod. avšak FUNGUJE TO !

V knihe uvádza rad listov od neuveriteľne vyliečených pacientov.

A čo robí antiageing ?

To isté a ešte niečo navyše, avšak nečaká až sa v tele dačo poškodí!

Tento AKTÍVNY PRÍSTUP k zdraviu nášho tela je skutočná prevencia.

Antiageing jednoducho využíva tie isté znalosti pre to aby dal človeku to čo potrebuje pre správny chod svojej „biochemickej továrne“ ( ktorá funguje na bunkovej úrovni ), a navyše mu poskytne možnosť aktívne vyriešiť svoj problém v oblasti epigenetiky – odstrániť príčinu starnutia aj na génovej úrovni.

Všimli ste si ten rozdiel ?

Pán doktor skutočne vylieči lebo zistí v čom je problém a odstráni jeho príčinu.

Antiageing ide ešte hlbšie.

Vie čo treba aby problém ani nevznikol, nanajvýš pomôže telu aby ho zvládlo samo keď mu pomôže pri vytvorení tých správnych podmienok pre jeho zdravé fungovanie.

Ale aj tento spôsob má svoje limity – odkladanie veci nepomôže a niekedy už to nevyrieši ani Dr. Strunz …

Igor Mayer
V priebehu svojho života som sa "dopracoval" k slušnej zbierke chorôb - ich dlhý zoznam je v časti môj príbeh Napriek tomu, že som už bol takmer na konci svojej životnej cesty, nevzdal som sa a našiel riešenie na svoje zdravotné problémy. Dnes už mám cez 74 rokov, žijem zdravý život, bez liekov, BIOLOGICKY MLADNEM a pomáham ľuďom vracať zdravie a mladosť. Viac o mne si prečítajte tu >>
Komentáre