SMS: „Dnes o 3.48 hod som dočítal tvoje dielo. Úžasné.“

Ešte stále veľké množstvo ľudí nechápe podstatu antiageingu.

Vidia ho ako dáku alternatívu k modernej medicíne a tak sa naň, v tom lepšom prípade, pozerajú ako na PROCES LIEČENIA lebo inak na to nie sme zvyknutí. A KEĎ SA V TELE NIEČO NAPRAVÍ „TAK SUPER, SOM VYLIEČENÝ, UŽ TO NEMUSÍM“ :(.

Pre niektorých je antiageing dáke panské huncútstvo a vidia ho ako spôsob predlžovania života, čo, v čoraz väčšmi zúboženom tele, asi nie je príťažlivá perspektíva.

Pritom je to ale úplne inak.

Starnutie je proces pomalého rozpadu správnych funkcií nášho tela postupujúci s časom. Telo je menej výkonné, stráca svoju vitalitu a energiu a funguje čoraz horšie.

A samozrejme pribúdajú zlyhania vo forme chorôb a s tými chodíme lekárovi.

Lenže ak nejde o úrazy alebo infekčné choroby vo väčšine z nich je príčinou práve spomínaný proces ale na ten súčasná medicína liek nemá a tak sa snaží naprávať iba jeho dôsledky. Pretože však nie je zameraná na jeho príčinu teda starnutie, tam úspešná veľmi nie je.

Na jej ospravedlnenie treba povedať, že to nie je jej chyba, lebo „liečiť starnutie“ – táto možnosť sa z vedeckých laboratórií sťahuje do našich životov až teraz ako dôsledok prelomových objavov od začiatku nového tisícročia.

Antiageing sa necíti byť alternatívou k modernej medicíne, nadväzuje na ňu v časti prevencie a rozširuje je ju práve do oblasti starnutia, lebo stavia na najnovších poznatkov z biológie a

  • vie aké podmienky pre svoju dobrú funkciu (stav zdravia) potrebuje ľudské telo a
  • vie aké sú príčiny starnutia, ktoré robí medicíne najväčšie vrásky.

Antiageing je ďalším logickým krokom ktorý urobila veda o živote na ceste poznania a spolu s medicínou má spoločný cieľ a to je zdravý človek.

Spolu so zmenenými životnými podmienkami ako sú zlepšená hygiena, dostatok jedla, výpadok ťažkej telesnej práce a pod. aj moderná medicína so svojím nemalým dielom prispela k tomu, že sa naše životy predlžujú. Predlžujú sa každý deň až o 5 hodín čo celkovo pridáva cca 20 rokov života každému z nás !

Ale aký je dôsledok tohto vývoja ? Žijeme síce dlhšie ale kvalita nášho života v tých pridaných rokoch nie je nič moc. Starnutie je neúprosné a oberá nás o telesné aj duševné schopnosti až sme nakoniec odkázaní na pomoc iných aby sme šli do hrobu ako chátrajúca a rozpadnutá troska.

Na druhej strane vedci už zistili ako čeliť tomuto postupnému rozpadu a cez antiageing nám ponúkajú návod čo robiť aby sme nestarli. Múdry človek, hľadiaci do budúcnosti začne s jeho používaním čo najskôr lebo vie čo by ho čakalo ak vec bude odkladať.

Ale tu je problém – my sme zvyknutí sa liečiť a ideme sa liečiť ak sme chorí a starnutie oficiálne ešte nebolo zaradené medzi diagnózy. Pritom nechápeme, že starať sa o svoje zdravie receptami svojej starej mamy dnes ani náhodou nestačí lebo doba sa prudko zmenila a zmenili sa aj podmienky v ktorých žijeme a tento trend pokračuje.

Výrazom týchto zmien k problému starnutia je prístup antiageingu, ktorý sa nesnaží o liečenie dôsledkov toho pomalého rozpadu nášho tela ale pomáha nám tak, že podporuje jeho zdravé a mladistvé funkcie.

To však chce aj z našej strany zmenu prístupu, zmena paradigmy.

Sýty hladnému však neverí a keď som zdravý tak to neriešim a keď sa s pribúdajúcimi rokmi prihlási taká či onaká porucha (choroba) tak všetci, lekárov nevynímajúc, to dáva do súvisu s vašim vekom a ošetrujú sa príznaky (symptómy) tej poruchy (ochorenia) – tak sme totiž všetci zvyknutí. Dnes sa to už dá zmeniť ale potrebná je zmena postoja k tomuto problému.

Preto sme, s bratom lekárom, napísali knihu. Už má svoj názov, svoje ISBN aj svoj EAN kód. Práve ju číta a pripomienkuje 5 ľudí – od odborníkov po laikov – aby bola správne „vyladená“ a aby dávala zmysel aj pre tých ktorí sa s antiageingom stretajú po prvý raz.  Chceme aby ste dostali do rúk súhrnnú informáciu o tom čo dnes môžeme urobiť aby starnutie na vás nemohlo vykonávať svoju deštrukčnú činnosť a to tak dlho ako to len pôjde.

Iste nakoniec všetci zomrieme ide „iba“ o to aby sme tým svojim životom prešli zdraví, funkční a duševne vitálni. A to je cieľ a zmysel antiageingu…

Veda sa totiž čoraz viac prikláňa k názoru, že udržať si dobré zdravie s pribúdajúcimi rokmi nie je možné bez súčasného boja proti starnutiu. Starnutie a zdravie sú v našom civilizovanom svete spravidla na opačných póloch …

pólBojuj proti starnutiu zo všetkých síl a so všetkými dostupnými prostriedkami ináč skončíš tak ako to môžeš vidieť okolo seba. Preťažený zdravotný systém a nedostatočne fungujúci sociálny, ktorý by sa mal starať o to neustále sa zväčšujúce množstvo ľudí ktorí potrebujú opateru, sotva môžu v pohode vyriešiť tvoj budúci problém …

Na knihe denne pracujeme ale ešte tam bude potrebné spoločné úsilie kým vyjde z tlačiarne.

Veríme, že to stihneme pred Vianocami a vy budete prví ktorí sa o tom dozviete.

Aby ste mohli zmeniť svoju neradostnú perspektívu v tých pridaných rokoch a tešiť sa zo zdravého života.

¦C¦L…………..

Práve som dostal od jedného z vás (Rudolf), ktorý prečítal jej rukopis, nasledovnú SMS :

„ Dnes o 03.48 hod. som dočítal Tvoje dielo. Úžasné.“

Hádam to predsa len k niečomu bude … 🙂

Igor Mayer
V priebehu svojho života som sa "dopracoval" k slušnej zbierke chorôb - ich dlhý zoznam je v časti môj príbeh Napriek tomu, že som už bol takmer na konci svojej životnej cesty, nevzdal som sa a našiel riešenie na svoje zdravotné problémy. Dnes už mám cez 74 rokov, žijem zdravý život, bez liekov, BIOLOGICKY MLADNEM a pomáham ľuďom vracať zdravie a mladosť. Viac o mne si prečítajte tu >>
Komentáre