Vedci tvrdia : Zastavte starnutie a budete zdraví

Starnutie (aging) nie je choroba napriek tomu nás život skoro vždy v jeho priebehu „obdaruje“ radou nemocí a s nimi súvisiacich problémov. Biologicky starnúť sme začali vo svojich 23.rokoch.

Antiageing (anti aging, doslova PROTI STARNUTIU) je životný štýl, ktorý ti umožní ovládnuť proces starnutia a výsledok celého je to, že presne tieto „radosti“ nemusíš zažiť.

1-66148719

1-66148719

Čo o starnutí a antiageingu píšu vedci

Aj počas krátkych misií majú astronauti skúsenosť so zrýchleným starnutím, trpia svalovou slabosťou, stratou pamäti a ďalšími príznakmi. Pri ceste na Mars by bola situácia oveľa horšia – odumrie im 5 % buniek a šanca na rakovinu sa bude blížiť k 100 %.

Kozmické žiarenie však nie je len problém kozmonautov. Napríklad na palube lietadla počas letu Londýn – Singapur – Melbourne sú cestujúci vystavení zhruba žiareniu ekvivalentnému röntgenu hrudníka.1)

Vedci vytvorili tabletku na dlhovekosť. Už o pár rokov by sme vďaka nej mohli zastaviť starnutie.2)

Vedci sa priblížili k lieku proti starnutiu

Nový objav na myšiach ukázal, ako možno bojovať s chorobami spájanými so starnutím. Nevhodné bunky možno odstrániť z tela.3)

Stárnutí v současné době není považované za nemoc. Vědci ho ale čím dál více vidí jako původce neduhů, jako je inzulínová rezistence nebo kardiovaskulární nemoci, jejichž výskyt roste s věkem. Když vyléčíme stárnutí buněk, zabráníme těmto nemocem,“ říká Maria A. Blasco, riaditeľka Národného centra pre onkologický výskum. 4)

Úsvit „antiaging“ medicíny

V posledních letech se medicína „antiaging“ stává stále více seriozní záležitostí a předmětem vážného výzkumu. 5)

Vedci idú testovať liek na dlhovekosť. 6)

… Ak by boli testy úspešné, znamenalo by to, že ďalšia generácia sedemdesiatnikov by mohla byť na tom zdravotne tak, ako by mali 50 rokov. Podľa odborníkov by sa tým začala aj nová éra „gerovedy,“ v rámci ktorej by už lekári neliečili jednotlivé ochorenia, ako je rakovina, cukrovka alebo parkinson, ale podchytili by ich spoločnú príčinu – starnutie organizmu.

Keď sa zameriate na proces starnutia a spomalíte ho, spomalíte aj nástup mnohých ochorení. To by bolo revolučné. Nič také sa predtým nepodarilo,“ povedal pre Telegraph profesor Gordon Lithgow z Buckovho ústavu pre výskum starnutia, ktorý vo výskumnom projekte pôsobí ako poradca. „Starnutie skúmam už 25 rokov a nikdy by som nepovedal, že budeme na ľuďoch testovať liek proti starnutiu. Ešte pred 20 rokmi bolo totiž starnutie biologickou záhadou, ale teraz mu už začíname rozumieť,“ dodal.

Každá bunka v tele v sebe nesie DNA a tak teoreticky by organizmus mohol správne fungovať navždy. Niektoré morské tvory nestarnú vôbec. No počas života sa bunky delia miliardy krát a pri delení sa vyskytnú chyby a telo postupne stráca schopnosť opravovať poškodenia. Napríklad v prípade rakoviny bunky delením strácajú schopnosť zbaviť sa mutácií, čo umožňuje vznik a rast nádorov…

Ak dokážeme spomaliť starnutie, aj keď len o trochu, bude to monumentálne. Ľudia budú môcť byť starší a cítiť sa mladší,“ povedal Jay Olshansky z Illionskej univerzity pre National Geographic. „V porozumení procesu starnutia sme dosiahli taký pokrok, že veríme, že je to dosiahnuteľné. Zaberá to na iné druhy a máme všetky dôvody myslieť si, že to zaberie aj u ľudí. Bol by to najdôležitejší lekársky zásah v modernej dobe – schopnosť spomaliť starnutie,“ dodal.

Podľa štatistík by sa dnes narodené dievčatko malo dožiť takmer 83 rokov. Ak sa však naplnia výsledky dosiahnuté na zvieratách, vek dožitia by sa mohol zvýšiť až o polovicu, teda na viac ako 120 rokov. To je oveľa viac rokov navyše, ako dokážu zabezpečiť lieky proti rakovine alebo iné smrteľné a ťažko liečiteľné ochorenia.

Vědci objevili pramen mládí

Podstatou stárnutí je především ztráta schopnosti buněk produkovat efektivně energii. Mitochondrie, jakési buněčné elektrárny, pracují totiž postupem času méně a méně …7)

Žiadne sci-fi: Stačí prehltnúť tabletku a proces starnutia sa zastaví!

… Vedci vynašli nový typ antioxidantu, ktorý by vplýval na mitochondrie, časť buniek produkujúcich energiu, ktorá je považovaná za spúšťanie starnutia. Tieto mitochondrie môžu napr. za srdcový infarkt a Alzheimerovu a Parkinsonovu chorobu

… testy ruských vedcov neviedli k výraznému zvýšeniu dlhovekosti, ale oddialili nástup starnutia ….

„Ak sa naozaj ukáže, že choroby bude tabletka rozvíjať pomalšie, naša predstava bojovať proti starnutiu cez mitochondrie je tá pravá. Vtedy bude skutočne možné doslova odložiť starobu,“ povedal jeden z vedcov Dr.  Skulachev. 8)

Všimli ste si, že v každom tomto článku sa v podstate hovorí :

  1. Starnutie je hlavný dôvod úpadku organizmu a stojí na začiatku jeho porúch označovaných ako civilizačné ochorenia
  2. Oddialiť nástup starnutia je z hľadiska vedy reálne a možné
  3. Na postupe ako to dokázať sa pracuje

To čo sa dozviete na tejto stránke, je PRELOM – postup už BOL OBJAVENÝ a teraz nielen, že existuje reálna možnosť vidieť výsledky tohto výskumu a vývoja ale môžeš ich aj POUŽIŤ pre seba ! Pre svoje „nestarnutie“, pre svoj život v zdraví !

Budúcnosť je už tu, len ju ešte nie je príliš vidieť 🙂

Ako nestarnúť a zostať zdravý ? Všetko sa dozvieš vo VIP sekcii na tejto stránke.

Zdroje :

1) https://www.pcrevue.sk/a/Vedci-urobili-vyznamny-pokrok-v-boji-proti-starnutiu–Pomoze-aj-astronautom

2) http://www.tvnoviny.sk/zaujimavosti/1863319_vedci-vytvorili-tabletku-na-dlhovekost

3) https://tech.sme.sk/c/6124749/vedci-sa-priblizili-k-lieku-proti-starnutiu.html#ixzz4sT2g5t6u

4) https://www.cnio.es/ES/grupos/plantillas/curriculum.asp?pag=39

5) http://vtm.e15.cz/pokrok-v-hledani-leku-proti-starnuti

6) https://vat.pravda.sk/clovek/clanok/375649-vedci-idu-testovat-liek-na-dlhovekost

7) https://xman.idnes.cz/cviceni-zastavuje-starnuti-dpn-/xman-styl.aspx?c=A170309_190617_xman-styl_fro

8) http://vysetrenie.zoznam.sk/cl/1000649/1440919/Ziadne-sci-fi–Staci-prehltnut-tabletku-a-proces-starnutia-sa-zastavi-

 

Igor Mayer
V priebehu svojho života som sa "dopracoval" k slušnej zbierke chorôb - ich dlhý zoznam je v časti môj príbeh Napriek tomu, že som už bol takmer na konci svojej životnej cesty, nevzdal som sa a našiel riešenie na svoje zdravotné problémy. Dnes už mám cez 74 rokov, žijem zdravý život, bez liekov, BIOLOGICKY MLADNEM a pomáham ľuďom vracať zdravie a mladosť. Viac o mne si prečítajte tu >>
Komentáre