Prečo medveď nedostane infarkt aj keď má vysoký cholesterol ?

Viete koľko cholesterolu má v tele medveď keď sa ukladá na zimný spánok ?  400 mg na dcl. Ak by fungoval  ako človek musel by dávno dostať infarkt a zahynúť. Avšak podľa toho čo sa v poslednom čase dozvedáme medveďom sa u nás darí dobre o čom svedčia aj ich časté návštevy pri  ľudských obydliach …

Otázka je PREČO ?

Také množstvo cholesterolu by človek nemal šancu prežiť !

Čo je také iné v jeho tele a v našom ?

Nechýbajú mu vitamíny avšak hlavne si dokáže sám „vyrábať“ vitamín C (!) no a my nie …

V poslednom čase sa mi dostala do rúk kniha MUDr. Matthiasa Ratha :

Prečo zvieratá nedostanú infarkt ale ľudia áno

mudrrath0582019

Tento lekár, mimochodom priateľ  Dr. Linusa Paulinga – „otca“ vitamínu C, vysvetľuje mechanizmus poškodenia ciev, ktorý vedie k infarktu, takto.

Nedostatok vitamínov v organizme vedie v cievach k ich poškodeniu a, pokiaľ tento nedostatok pretrváva (bez Céčka a iných vitamínov telo kolagén a elastín nevyrobí a bez nich cievy ani pokožka nebudú pevné a zároveň pružné), tak ich provizórne opravuje záplatami z cholesterolu . Ak by to neurobilo krv by presakovala do okolia cievy ako z popraskaného potrubia. V prípade ak tento stav je dlhotrvajúci „cholesterolové záplaty“ sú čoraz hrubšie a upchávajú cievu :(. Toto sa deje hlavne pri srdci kde naša pumpa extrémne namáha cievy vo svojom okolí a ak tieto stratia svoju pružnosť ľahšie dôjde k ich poškodeniu …

Aké sú podľa MUDr. Ratha dôsledky týchto chýbajúcich látok?

Vieme, že na správnu prevádzku tela potrebujeme makronutrienty (sacharidy, tuky a bielkoviny) aj mikronutrienty (vitamíny, minerály, stopové prvky, aminokyseliny, …) a samozrejme pre biochemickú továreň v našom tele aj vodu a kyslík.

 • Ak nemáme dosť kyslíka začneme sa dusiť a zomrieme do pár minút.
 • Ak nám chýba voda smäd nás zabije za pár dní.
 • Bez potravy budeme hladní ale vydržíme týždne.
 • Ak telo nedostane žiadne vitamíny tak za pár mesiacov to vybaví taký skorbut ale výstraha (ako dusenie sa, smäd či hlad) tam bude chýbať.
 • Nedostatok vitamínov počas dlhého času nám telo tiež priamo nesignalizuje. Vedie to k chorobám ale trvá to roky kým si nazbierame taký deficit, že sa to prejaví. Je to aj preto, že telo robí čo môže aby sa udržalo pri živote aj keď nie v optimálnom stave. Plynutie času sa v takýchto prípadoch podpisuje aj na viditeľnom starnutí tela …

(Viete na koľko sťahov je naše srdce naprogramované ? Sú to až tri miliardy za život. A toľko by mali vydržať aj naše cievy v jeho okolí …)

A čo na to pán doktor ?

Treba doplňovať vitamíny lebo z bežnej potravy ich v potrebnom množstve väčšina ľudí nedokáže získať a ten vitamín C si tiež už sami vytvoriť nevieme.

V našich génoch – na rozdiel do väčšiny iných živočíchov – máme zmenený gén, ktorý pôvodne inicioval tvorbu enzýmu potrebného na premenu molekúl glukózy na to životne dôležité Céčko.

V knihe je toho samozrejme oveľa viac. Čo ma na tom najviac zaujalo je však prístup MUDr. Ratha k problému.

Ide na samý koreň veci, hľadá jeho príčinu, vidí súvislosti viacerých faktorov PREČO sa to tak deje. No a potom, keď je všetko jasné a podopreté množstvom štúdií, prichádza s riešením problému.

Opäť ako pri antiageingu – ísť na začiatok, poznať príčiny, pochopiť súvislosti cez rad vedeckých štúdií a nakoniec odstrániť problém 🙂

Perfektný prístup pán doktor !

A prečo ešte užívate lieky na zníženie cholesterolu ? To sa dočítate tu

Doplnené po 10-tich dňoch:

Na tento článok prišlo veľa ohlasov.

Mnohí ste chceli informáciu kde sa dá získať táto kniha. Zdá sa, že som kúpil jeden z posledných výtlačkov z vydania z r. 2011 a tlačená kniha už nebola v ponuke.

Zavolal som pani Mgr. Bačovej kde som knihu kúpil a ona bola taká láskavá, že prisľúbila sprístupniť jej elektronickú verziu a to úplne zadarmo 🙂

Môžete ju získať aj vy.

Prírodná prevencia srdcového infarktu, cievnej mozgovej príhody, vysokého krvného tlaku, diabetu, vysokého cholesterolu a ďalších kardiovaskulárnych ochorení.

Slovenská verzia má 13 častí a je posledná vo výberovom poli:
https://www.dr-rath-foundation.org/2018/07/why-animals-dont-get-heart-attacks-but-people-do

Vrelo odporúčam do vašej pozornosti. Stiahnite si ju kým je to možné a po prečítaní si položte otázku :

Skutočne je potrebné najprv nechať vaše STARNUTIE aby vám prinieslo také zdravotné problémy ako:

 • srdcový infarkt,
 • cievna mozgová príhoda,
 • vysoký krvný tlak,
 • diabetes,
 • vysoký cholesterol,
 • atď., atď.

a potom hľadať spôsob (napr. aj u MUDr. Ratha, ktorý ich POTOM LIEČI prírodným spôsobom cez vitamíny, minerály, stopové prvky, aminokyseliny, flavonoidy, … obsiahnuté v mikroživinách pre bunky …) a aj tak pokrývajúcich iba ČASŤ funkcií vášho tela?

Alebo

siahnuť po programe antiageingu (proti STARNUTIU) kde veci riešime KOMPLEXNE a PREDTÝM ako nastanú problémy, dokonca na úrovni nielen vašich buniek ale už aj vašich génov?

Skutočne sa musíme NAJPRV POPÁLIŤ a liečiť sa masťou na popáleniny a AŽ POTOM si začať dávať pozor na to čo páli ???

Odpoveď je na vás!

Igor Mayer
V priebehu svojho života som sa "dopracoval" k slušnej zbierke chorôb - ich dlhý zoznam je v časti môj príbeh Napriek tomu, že som už bol takmer na konci svojej životnej cesty, nevzdal som sa a našiel riešenie na svoje zdravotné problémy. Dnes už mám cez 74 rokov, žijem zdravý život, bez liekov, BIOLOGICKY MLADNEM a pomáham ľuďom vracať zdravie a mladosť. Viac o mne si prečítajte tu >>
Komentáre