Viete koľko cholesterolu má v tele medveď keď sa ukladá na zimný spánok ? 400 mg na dcl. Ak by fungoval ako človek musel by dávno dostať infarkt a zahynúť. Avšak podľa toho čo sa v poslednom čase dozvedáme medveďom sa u nás darí dobre o čom svedčia aj ich časté návštevy pri ľudských obydliach …
Otázka je PREČO ?
Také množstvo cholesterolu by človek nemal šancu prežiť !
Čo je také iné v jeho tele a v našom ?
Nechýbajú mu vitamíny avšak hlavne si dokáže sám „vyrábať“ vitamín C (!) no a my nie …
V poslednom čase sa mi dostala do rúk kniha MUDr. Matthiasa Ratha :
Prečo zvieratá nedostanú infarkt ale ľudia áno
Tento lekár, mimochodom priateľ Dr. Linusa Paulinga – „otca“ vitamínu C, vysvetľuje mechanizmus poškodenia ciev, ktorý vedie k infarktu, takto.
Nedostatok vitamínov v organizme vedie v cievach k ich poškodeniu a, pokiaľ tento nedostatok pretrváva (bez Céčka a iných vitamínov telo kolagén a elastín nevyrobí a bez nich cievy ani pokožka nebudú pevné a zároveň pružné), tak ich provizórne opravuje záplatami z cholesterolu . Ak by to neurobilo krv by presakovala do okolia cievy ako z popraskaného potrubia. V prípade ak tento stav je dlhotrvajúci „cholesterolové záplaty“ sú čoraz hrubšie a upchávajú cievu :(. Toto sa deje hlavne pri srdci kde naša pumpa extrémne namáha cievy vo svojom okolí a ak tieto stratia svoju pružnosť ľahšie dôjde k ich poškodeniu …
Aké sú podľa MUDr. Ratha dôsledky týchto chýbajúcich látok?
Vieme, že na správnu prevádzku tela potrebujeme makronutrienty (sacharidy, tuky a bielkoviny) aj mikronutrienty (vitamíny, minerály, stopové prvky, aminokyseliny, …) a samozrejme pre biochemickú továreň v našom tele aj vodu a kyslík.
(Viete na koľko sťahov je naše srdce naprogramované ? Sú to až tri miliardy za život. A toľko by mali vydržať aj naše cievy v jeho okolí …)
A čo na to pán doktor ?
Treba doplňovať vitamíny lebo z bežnej potravy ich v potrebnom množstve väčšina ľudí nedokáže získať a ten vitamín C si tiež už sami vytvoriť nevieme.
V našich génoch – na rozdiel do väčšiny iných živočíchov – máme zmenený gén, ktorý pôvodne inicioval tvorbu enzýmu potrebného na premenu molekúl glukózy na to životne dôležité Céčko.
V knihe je toho samozrejme oveľa viac. Čo ma na tom najviac zaujalo je však prístup MUDr. Ratha k problému.
Opäť ako pri antiageingu – ísť na začiatok, poznať príčiny, pochopiť súvislosti cez rad vedeckých štúdií a nakoniec odstrániť problém 🙂
Perfektný prístup pán doktor !
A prečo ešte užívate lieky na zníženie cholesterolu ? To sa dočítate tu
Doplnené po 10-tich dňoch:
Na tento článok prišlo veľa ohlasov.
Mnohí ste chceli informáciu kde sa dá získať táto kniha. Zdá sa, že som kúpil jeden z posledných výtlačkov z vydania z r. 2011 a tlačená kniha už nebola v ponuke.
Zavolal som pani Mgr. Bačovej kde som knihu kúpil a ona bola taká láskavá, že prisľúbila sprístupniť jej elektronickú verziu a to úplne zadarmo 🙂
Slovenská verzia má 13 častí a je posledná vo výberovom poli:
https://www.dr-rath-foundation.org/2018/07/why-animals-dont-get-heart-attacks-but-people-do
Vrelo odporúčam do vašej pozornosti. Stiahnite si ju kým je to možné a po prečítaní si položte otázku :
Skutočne je potrebné najprv nechať vaše STARNUTIE aby vám prinieslo také zdravotné problémy ako:
a potom hľadať spôsob (napr. aj u MUDr. Ratha, ktorý ich POTOM LIEČI prírodným spôsobom cez vitamíny, minerály, stopové prvky, aminokyseliny, flavonoidy, … obsiahnuté v mikroživinách pre bunky …) a aj tak pokrývajúcich iba ČASŤ funkcií vášho tela?
Alebo
Skutočne sa musíme NAJPRV POPÁLIŤ a liečiť sa masťou na popáleniny a AŽ POTOM si začať dávať pozor na to čo páli ???
Odpoveď je na vás!
Komentáre